Doprava ZDARMA až k vám ► od 17. 6. do 24. 6. na hutní materiál v hodnotě nad 20 000 Kč bez DPH ► Stačí při objednávce zadat kód: DOPRAVAZDARMA. Akci nelze kombinovat s jinými slevami či s věrnostním programem. Nevztahuje se na dopravu nerezového a hliníkového materiálu.

Hliníkové profily: Moderní a praktické řešení pro ploty a pergoly

V dnešní době, kdy jsou na stavební materiály kladeny vysoké nároky z hlediska kvality, trvanlivosti a estetiky, se do popředí dostávají hliníkové profily. Tento všestranný materiál nachází uplatnění v různých oblastech, včetně výstavby plotů a pergol. 

Pojďme se blíže podívat na výhody použití hliníkových profilů na pergoly a ploty, a důvody, proč se stávají stále populárnější.

Vlastnosti hliníkových profilů

Hliníkové profily vynikají svou odolností vůči povětrnostním vlivům. Nepodléhají korozi, nerezaví a jsou odolné vůči UV záření. Díky tomu si zachovávají svůj vzhled po dlouhou dobu bez nutnosti náročné údržby. 

Hliník je také lehký materiál, což usnadňuje manipulaci a montáž. I přes svou nízkou hmotnost jsou však hliníkové profily dostatečně pevné a stabilní, aby poskytly potřebnou oporu pro plot či pergolu.

Využití hliníkových profilů na ploty 

Hliníkové profily jsou ideální volbou pro moderní a elegantní ploty. Jejich čisté linie a minimalistický design dokážou dokonale podtrhnout vzhled jakékoliv zahrady či pozemku. 

Díky širokému výběru barev a povrchových úprav lze snadno sladit plot s okolní architekturou. Hliníkové ploty jsou také bezúdržbové a poskytují vysokou úroveň bezpečnosti.

Hliníkové pergoly pro stylové zastřešení 

Hliníkové profily na pergoly představují moderní alternativu ke klasickým dřevěným konstrukcím. Hliníkové pergoly jsou lehké, ale zároveň dostatečně robustní, aby odolaly náročným povětrnostním podmínkám. 

Jejich design může být přizpůsoben individuálním požadavkům a vkusu majitele. Hliníkové profily umožňují vytvoření různých tvarů a velikostí pergol, od jednoduchých čtvercových až po složitější polygonální tvary.

Snadná montáž a údržba 

Jednou z největších výhod hliníkových profilů je jejich snadná montáž. Díky prefabrikovaným dílům a promyšlenému systému spojování lze plot či pergolu sestavit rychle a efektivně. Odpadá tak nutnost složitých stavebních prací a časově náročné údržby. 

Hliníkové profily nevyžadují pravidelné nátěry ani ošetření proti škůdcům, což šetří čas i peníze.

Ekologický aspekt 

V neposlední řadě je třeba zmínit ekologický aspekt. Hliník je plně recyklovatelný materiál, který lze opakovaně použít bez ztráty kvality. Použití hliníkových profilů tak přispívá k udržitelnému rozvoji a snižování ekologické zátěže.

 

Hliníkové profily představují moderní, praktické a estetické řešení pro výstavbu plotů a pergol. Jejich odolnost, snadná údržba a variabilita designu z nich činí atraktivní volbu pro majitele domů a zahrad. Ať už hledáte elegantní plot pro svůj pozemek nebo stylovou pergolu pro posezení, hliníkové profily vám poskytnou kvalitní a dlouhotrvající řešení.

 

Doporučené články

Jak řezat hliníkové profily čistě a přesně

Výroba, zpracování a recyklace hliníku – kovu s unikátními vlastnostm

Výroba hliníku: Od bauxitu po slitinu s univerzálním použitím

 

© ATREON

Vybírat můžete z těchto hliníkových profilů

Hliníkový profil L 40x40x3 (EN 6060) 628,32 Kč Detail
Hliníkový U profil 35x35x35x2 530,70 Kč Detail
Hliníková pásovina 25x4 (EN 6060) 262,74 Kč Detail